NASZA KADRA

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

1

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy nauczycielami specjalistami w wychowaniu i rozwijaniu dziecka w wieku przedszkolnym i młodszoszkolnym.

2

NASZA MISJA

Naszym celem jest pomoc rodzicom w wychowaniu oraz wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka.

3

NASZ CEL

Dużą wagę przywiązujemy do tego, by wyposażyć dzieci w solidne podstawy intelektualne i emocjonalne.

AGATA FARON

Założycielka przedszkola, nauczyciel przedszkolny i lektor języka angielskiego.

O MNIE

Jestem absolwentką Pedagogiki o dwóch specjalnościach: terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z językiem obcym. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam podczas praktyk pedagogicznych oraz pracy w wielu przedszkolach na terenie Opola, gdzie również nauczałam języka angielskiego. W nauce języka angielskiego wykorzystuję metodę TPR (reagowanie całym ciałem) oraz metodę Creative! Early English© gdzie podczas tych metod dzieci poprzez zabawę, śpiew uczą się języka angielskiego. Jestem osobą otwartą, kreatywną oraz uwielbiam zabawy z dziećmi. Lubię czasem poczuć się jak one. Moim mottem jest zarówno motto przedszkola, że: „Rutyna nie oznacza nie nudy- schematy dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, pomagają się odnaleźć w nowej dla niego sytuacji”. Podczas mojej codziennej pracy, staram się otaczać dzieci opieką, troską i zrozumieniem. Prowadząc zajęcia dobieram formy i metody pracy, w taki sposób, aby rozwijały zainteresowania, umiejętności oraz zdolności dzieci. Cały czas też rozwijam swoje umiejętności i kwalifikacje.Ukończyłam szkolenie z Sensoplastyka®- Wstęp. Mogę prowadzić zajęcia z elementami metody Sensoplastyka®. Ukończyłam kurs wstęp do Creative! Early English©. Jestem szczęśliwą mamą małego szkraba, który jest miłością mojego życia.

LILIANA WIELGUS

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

O MNIE

Jestem absolwentką Pedagogiki o dwóch specjalnościach: animacja społeczna kulturalna z arteterapią oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jestem członkiem Opolskiego Bractwa Rycerskiego, w którym aktywnie działam. Ukończyłam kurs „Taniec w Animacji” zorganizowany przez Animator Center, co daje mi możliwość prowadzenia zajęć w tej dziedzinie. Ukończyłam kurs z zakresu ``Surdopedagog- praca z dziećmi słabosłyszącymi i niesłyszącymi w szkole/placówce oświatowej``. Ukończyłam kurs ``Rytmika w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej``- co daje mi możliwość prowadzenie zajęć z rytmiki i elementami muzyki. Jestem żywiołowa oraz pełna pomysłów.

IRMINA ULANICKA

Asystent nauczyciela przedszkola

O MNIE

Ukończyłam kierunek Opiekunka dziecięca. Ukończyłam kurs ``Asystent nauczyciela w przedszkolu``. Doświadczenie zdobyłam, dzięki pracy w przedszkolach na terenie Opola. Cały czas się dokształcam, biorę udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Ukończyłam kurs ``Taniec w Animacji``, co daje mi możliwość prowadzenia zajęć z dziećmi w tej dziedzinie. Ukończyłam kurs ``Rytmika w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej``- co daje mi możliwość prowadzenia zajęć z rytmiki z elementami muzyki. Prywatnie jestem mamą 3 wspaniałych chłopców w wieku szkolnym i przedszkolnym. Jestem osobą pełną pozytywnej energii.

Anna Pisani

Neurologopeda kliniczny oraz instruktor mindfulness dla dzieci

O MNIE

Jestem neurologopedą klinicznym i specjalistką w zakresie wczesnej interwencji logopedycznej. Studia z zakresu logopedii ukończyłam kolejno na Uniwersytecie Opolskim oraz Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Oprócz tego jestem pedagogiem i polonistką a od 2017 roku podjęłam studia z psychoterapii i socjoterapii dzieci i mlodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Pracuję w Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Od wielu lat zajmuję się diagnostyką, profilaktyką i terapią zaburzeń mowy u dzieci i młodzieży. Moje działania ukierunkowane są głównie na stymulowanie rozwoju językowego, skuteczną pomoc w przypadku nieprawidłowego rozwoju mowy i trudności w wymowie oraz przeprowadzanie profilaktyki logopedycznej w środowisku dziecka. Oprócz tego jestem instruktorem treningu uważności i medytacji – mindfulness dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szkolenie, praktykę oraz certyfikat otrzymałam w SenSib – Holistycznym Centrum Rozwoju. Praktykuję mindfulness w życiu prywatnym, na co dzień, a w zawodowym wykorzystuję trening uważności m.in. do pracy z dziećmi przebodźcowanymi, z deficytami uwagi, zaburzeniami percepcji słuchowej i problemami emocjonalnymi. W swoich działaniach propaguję holistyczny model pracy z dzieckiem, gdyż doświadczenie w pracy nauczyło mnie, że deficyty rozwojowe nie zawsze stanowią pojedynczy problem, bardzo często zależą od stanu psychiki małego człowieka. Dlatego też każde dziecko traktuję indywidualnie – dobierając do jego potrzeb odpowiedni program terapeutyczny. Bardzo ważna jest dla mnie współpraca z rodzicami, prowadzę również szkolenia dla nich z zakresu prawidłowego rozwoju mowy u dzieci. Uważam, że systematyczne konsultacje z rodzicami dot. postępów dziecka oraz odpowiedni instruktaż odgrywają kluczową rolę w procesie terapeutycznym. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą cudownego chłopca, z którym uwielbiam bawić się, podróżować i poznawać świat.

Skontaktuj się z nami

Przedszkole Magiczny Domek
ul. Tysiąclecia 45
45-430 Opole
tel. +48 509 057 934

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątku: 6:30 - 17:30
W razie potrzeby zapisy do godz. 19:00
Każda godzina po 17:30 jest dodatkowo płatna.