NASZA KADRA

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

1

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy nauczycielami specjalistami w wychowaniu i rozwijaniu dziecka w wieku przedszkolnym i młodszoszkolnym.

2

NASZA MISJA

Naszym celem jest pomoc rodzicom w wychowaniu oraz wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka.

3

NASZ CEL

Dużą wagę przywiązujemy do tego, by wyposażyć dzieci w solidne podstawy intelektualne i emocjonalne.

AGATA FARON

Założycielka przedszkola, nauczyciel przedszkolny i lektor języka angielskiego.

O MNIE

Jestem absolwentką Pedagogiki o dwóch specjalnościach: terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z językiem obcym. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam podczas praktyk pedagogicznych oraz pracy w wielu przedszkolach na terenie Opola, gdzie również nauczałam języka angielskiego. W nauce języka angielskiego wykorzystuję metodę TPR (reagowanie całym ciałem) oraz metodę Creative! Early English© gdzie podczas tych metod dzieci poprzez zabawę, śpiew uczą się języka angielskiego. Jestem osobą otwartą, kreatywną oraz uwielbiam zabawy z dziećmi. Lubię czasem poczuć się jak one. Moim mottem jest zarówno motto przedszkola, że: „Rutyna nie oznacza nudy- schematy dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, pomagają się odnaleźć w nowej dla niego sytuacji”. Podczas mojej codziennej pracy, staram się otaczać dzieci opieką, troską i zrozumieniem. Prowadząc zajęcia dobieram formy i metody pracy, w taki sposób, aby rozwijały zainteresowania, umiejętności oraz zdolności dzieci. Cały czas też rozwijam swoje umiejętności i kwalifikacje.Ukończyłam szkolenie z Sensoplastyka®- Wstęp. Mogę prowadzić zajęcia z elementami metody Sensoplastyka®. Ukończyłam kurs wstęp do Creative! Early English©. Jestem szczęśliwą mamą dwóch słodziaków: chłopca i dziewczynki.

ANNA PISANI

Neurologopeda kliniczny oraz instruktor mindfulness dla dzieci

O MNIE

Jestem neurologopedą klinicznym i specjalistką w zakresie wczesnej interwencji logopedycznej. Studia z zakresu logopedii ukończyłam kolejno na Uniwersytecie Opolskim oraz Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Oprócz tego jestem pedagogiem i polonistką a od 2017 roku podjęłam studia z psychoterapii i socjoterapii dzieci i mlodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Pracuję w Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Od wielu lat zajmuję się diagnostyką, profilaktyką i terapią zaburzeń mowy u dzieci i młodzieży. Moje działania ukierunkowane są głównie na stymulowanie rozwoju językowego, skuteczną pomoc w przypadku nieprawidłowego rozwoju mowy i trudności w wymowie oraz przeprowadzanie profilaktyki logopedycznej w środowisku dziecka. Oprócz tego jestem instruktorem treningu uważności i medytacji – mindfulness dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szkolenie, praktykę oraz certyfikat otrzymałam w SenSib – Holistycznym Centrum Rozwoju. Praktykuję mindfulness w życiu prywatnym, na co dzień, a w zawodowym wykorzystuję trening uważności m.in. do pracy z dziećmi przebodźcowanymi, z deficytami uwagi, zaburzeniami percepcji słuchowej i problemami emocjonalnymi. W swoich działaniach propaguję holistyczny model pracy z dzieckiem, gdyż doświadczenie w pracy nauczyło mnie, że deficyty rozwojowe nie zawsze stanowią pojedynczy problem, bardzo często zależą od stanu psychiki małego człowieka. Dlatego też każde dziecko traktuję indywidualnie – dobierając do jego potrzeb odpowiedni program terapeutyczny. Bardzo ważna jest dla mnie współpraca z rodzicami, prowadzę również szkolenia dla nich z zakresu prawidłowego rozwoju mowy u dzieci. Uważam, że systematyczne konsultacje z rodzicami dot. postępów dziecka oraz odpowiedni instruktaż odgrywają kluczową rolę w procesie terapeutycznym. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą cudownego chłopca, z którym uwielbiam bawić się, podróżować i poznawać świat.

KATARZYNA SYPKO

Asysten nauczyciela przedszkola

O MNIE

Jestem absolwentką szkoły o kierunku socjologii, ukończyłam kurs asystenta nauczyciela przedszkola z elementami wychowania przedszkolnego. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując już jako opiekunka dziecięca za granicą, odbyłam również praktyki o kierunku pedagogiki małego dziecka, od zawsze moim marzeniem było aby moja praca była odzwierciedleniem moich zainteresowań, w magicznym domku spełniam właśnie swoje marzenie, jestem osobą która ceni sobie bezpieczeństwo i to aby każde dziecko czuło się docenione, akceptowane i szanowane, oraz by wzbogacało swoją ciekawość świata, praca z małym człowiekiem pozwala mi wcielić się w jego maleńki świat, a owocem moich starań jest to, że na jego buzi gości uśmiech i pełnia szczęścia, moim celem jest dalsze kształcenie się w tym kierunku, udział w licznych kursach, interesuję się sensoplastyką, muzykoterapią, oraz arteterapią które mają pozytywny wpływ na rozwój psychiczny i fizyczny dzieci, w swojej pracy staram się pokazać dziecku, że nie ma sytuacji z którą nie umiało by sobie poradzić, prywatnie w wolnym czasie podróżuje, i relaksuje się na świeżym powietrzu z dobrą książką w dłoni, kocham góry, uwielbiam podróże, gram na gitarze i spędzam każdą wolną chwilę z ukochanymi siostrzenicami – Glorią i Gabrysią.

Skontaktuj się z nami

Przedszkole Magiczny Domek
ul. Tysiąclecia 45
45-430 Opole
tel. 509 057 934

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątku: 6:30 - 17:00
W razie potrzeby do godz. 19:00
Każda godzina po 17:30 jest dodatkowo płatna.
509 057 934